Kaseiinvärvi õpituba

Mis on kaseiinvärv ja kuidas seda kasutada?
Õpitoas tuelb juttu värvi ajaloost - millal ja kuidas kaseiinvärvi kasutama hakati; proovitakse läbi erinevad kaseiinvärvi valmistamise viisid ning räägitakse  värvi täite- ja lisaainetest; tutvustatakse erinevaid tehnikaid ja töövõtteid, millega värvi viimistletavale pinnale kanda.

Registreerimine: restaureerimiskeskus@srik.ee või tel 55 647 651 (Restaureerimiskeskuse projektijuht)

Õpitoas osalenu:
- teab, mis on kaseiinvärv ning kus ja millal seda kasutada
- oskab valmistada kaseiinvärvi mitmel erineval moel ja teab, mis on ühe või teise värvivalmistamisviisi erinevused
- teab, kuidas valmistada ette värvitavad pinnad
- oskab kanda värvi viimistletavale pinnale selleks sobivate töövahenditega

Õpituba juhendab Kati Männik.

Kati on lõpetanud EKA muinsuskaitse ja restaureerimise eriala magistriõppe. Tema huvi värvide vastu sai alguse oma kodu renoveerimisest ning tänaseks on Katil 10-aastane kogemus värvide segamise ning koolituse alal. Igapäevaselt on hõivatud Hea Maja Poe tegemistega.
Õpitoas osalemise tasu on 20 EUR/õpituba, tudengid ja pensionärid 18 EUR*.
Kahele või enamale (kuni neljale) jaanuaris ja/või veebruaris toimuvale õpitoale regsitreerimisel soodutus 15% (st ühe õpitoa osalemistasu 17 EUR*).
Kõigile viiele jaanuaris ja veebruaris toimuvale õpitoale registreerimisel soodustus 20% (st ühe õpitoa osalemistasu 16 EUR*).
* Korraga kehtib ainult üks soodustus.
Osalemistasu saab üle kanda MTÜ Säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühenduse arveldusarvele:
EE642200221026048346 (Swedbank)
Koolituse eest saab tasuda ka kohapeal sularahas.

2017-01-11 18.00 - 21.00

Restaureerimiskeskus, Kastani tn 42 (Aparaaditehas), Tartu

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid