<p>12:30 - 13:30 lõuna</p> <p>13.30 -14.30 Guna Noldt ja Uwe Noldt „5 years Post-FaBBI .... work in a pensioneer's consultancy" - Guna Noldt, Uwe Noldt (Saksamaa)<br />14.35 – 15.30 „Touch wood for life“ - Karl Thomas Nilsson (Rootsi)<br />15.30 – 16.00 kokkuvõtted</p> <p>Vajalik on eelnev registreerumine SIIN: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html</p> <p>Loengupäev on registreerunud osalejatele tasuta!</p> <p>FaBBist: FaBBi projekti kestvuseks oli 1. november 2010 kuni 31. detsember 2013. Viidi läbi koolitusi restaureerimisspetsialistidele, ehitajatele ja majaomanikele. Projekti käigus teostati puithoonete või hoonete puitosade biokahjustuste (seen- ja mardikakahjustused) uuringuid ning monitooringuid. Kokku uuriti üle 300 hoone, mis paiknevad Eestis, Gotlandil, Ahvenamaal ja Kizhi saarel; avaldati ülevaatuste kokkuvõtted: Ahvenamaa ekspertiisid; Eesti rannikualal ja saartel paiknevate Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikute ülevaatused; Eesti rannikualal ja saartel paiknevate Eesti Evangeelsete Luterlike Kirikute ülevaatused.</p> <p>Üritust toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.</p> <p>Lisainfo:<br />Aune Mark<br />EVM, Maaarhitektuuri keskus<br />koolitusprojektide juht<br />523 8397<br />aune.mark@evm.ee</p>">

FaBBi projekti järelkajad

Projekti FaBBi lõppemisest täitub käesoleval aastal 5 aastat. Sellega seoses korraldavad SA Eesti Vabaõhumuuseum ja SA Eesti Mükoloogiauuringute keskus seminari „FaBBi projekti järelkajad“. Ettekanded on projektipartneritelt Rootsist, Gotlandilt ja Saksamaalt.

Seminar toimub 24. mail kell 11.00-16.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.

Päevakava:
(NB! I pool seminarist toimub eesti keeles, II pool inglise keeles!)

11.00-11.45 „FaBBi projekti järelmõjudest ja kasust Eesti kultuuriväärtusliku puidu säilitamisele“ - Kalle Pilt (Eesti Mükoloogiauuringute keskus)
11.50-12.30 "Muutused ja arengud Eesti Vabaõhumuuseumis: 2013 - 2018" - Marike Laht (SA Eesti Vabaõhumuuseum)

12:30 - 13:30 lõuna

13.30 -14.30 Guna Noldt ja Uwe Noldt „5 years Post-FaBBI .... work in a pensioneer's consultancy" - Guna Noldt, Uwe Noldt (Saksamaa)
14.35 – 15.30 „Touch wood for life“ - Karl Thomas Nilsson (Rootsi)
15.30 – 16.00 kokkuvõtted

Vajalik on eelnev registreerumine SIIN: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html

Loengupäev on registreerunud osalejatele tasuta!

FaBBist: FaBBi projekti kestvuseks oli 1. november 2010 kuni 31. detsember 2013. Viidi läbi koolitusi restaureerimisspetsialistidele, ehitajatele ja majaomanikele. Projekti käigus teostati puithoonete või hoonete puitosade biokahjustuste (seen- ja mardikakahjustused) uuringuid ning monitooringuid. Kokku uuriti üle 300 hoone, mis paiknevad Eestis, Gotlandil, Ahvenamaal ja Kizhi saarel; avaldati ülevaatuste kokkuvõtted: Ahvenamaa ekspertiisid; Eesti rannikualal ja saartel paiknevate Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikute ülevaatused; Eesti rannikualal ja saartel paiknevate Eesti Evangeelsete Luterlike Kirikute ülevaatused.

Üritust toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:
Aune Mark
EVM, Maaarhitektuuri keskus
koolitusprojektide juht
523 8397
aune.mark@evm.ee

2018-05-24

Tallinn

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid