Kaevude päev

KAEVUDE PÄEV
Salvkaevud ja vesi, rääkimata ohutusest!

Aeg: Laupäev, 11. november, kell 12 – 15.30
Koht: Eesti Vabaõhumuuseum, Kolu kõrts

Alustame rääkides ohutusest salvkaevude puhastustööde juures. Mõtle ette juba töid planeerides! Ohutus ja õnnetuste ennetus kaevude puhastamise ning taastamistööde juures on teema, mida mitte mingil juhul liiga palju pole.
Teises ettekandes räägitakse üldisemalt vee kvaliteedist, selle määramisvõimalustest, seirest ja kvaliteeti ohustavatest teguritest. Püüame puudutada ka seadustamist ja uue kaevu tegemise taotlemisega seotut. Arutame ja jagame kogemusi ning nõuandeid.
Viimases ettekandes on peategelaseks kaev ise. Räägime esmalt kaevude ajaloost, seejärel salvkaevude ja veevõtusüsteemide tehnoloogilisest ehitusest ja sellest, millega tänapäeval tuleb arvestada vanade salvkaevude puhul. Oluliseks teemaks on ka olemasolevate kaevude hooldamine kui neid kasutatakse või soovitakse taas töökorda seada. Ettekandja räägib oma kogemustest salvkaevude korrastamisel ja erinevatest lahendusvõimalustest.

Teemasse juhatavad ning küsimustele vastavad Päästeameti spetsialist Gert Teder, Keskkonnaameti vee peaspetsialist Rebeka Hansen-Vera ning vanade salvkaevude uurija ja taastamise praktik Laur Oberschneider.

Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine! Registreeruda saab: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html 
Sissepääs on muuseumipiletiga.

Lisainfo:

Aune Mark
523 83 97
aune.mark@evm.ee

2017-11-11

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid