Kaevude päev

KAEVUDE PÄEV
Salvkaevud ja vesi, rääkimata ohutusest!

Aeg: Laupäev, 11. november, kell 12 – 15.30
Koht: Eesti Vabaõhumuuseum, Kolu kõrts

Alustame rääkides ohutusest salvkaevude puhastustööde juures. Mõtle ette juba töid planeerides! Ohutus ja õnnetuste ennetus kaevude puhastamise ning taastamistööde juures on teema, mida mitte mingil juhul liiga palju pole.
Teises ettekandes räägitakse üldisemalt vee kvaliteedist, selle määramisvõimalustest, seirest ja kvaliteeti ohustavatest teguritest. Püüame puudutada ka seadustamist ja uue kaevu tegemise taotlemisega seotut. Arutame ja jagame kogemusi ning nõuandeid.
Viimases ettekandes on peategelaseks kaev ise. Räägime esmalt kaevude ajaloost, seejärel salvkaevude ja veevõtusüsteemide tehnoloogilisest ehitusest ja sellest, millega tänapäeval tuleb arvestada vanade salvkaevude puhul. Oluliseks teemaks on ka olemasolevate kaevude hooldamine kui neid kasutatakse või soovitakse taas töökorda seada. Ettekandja räägib oma kogemustest salvkaevude korrastamisel ja erinevatest lahendusvõimalustest.

Teemasse juhatavad ning küsimustele vastavad Päästeameti spetsialist Gert Teder, Keskkonnaameti vee peaspetsialist Rebeka Hansen-Vera ning vanade salvkaevude uurija ja taastamise praktik Laur Oberschneider.

Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine! Registreeruda saab: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html 
Sissepääs on muuseumipiletiga.

Lisainfo:

Aune Mark
523 83 97
aune.mark@evm.ee

2017-11-11

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

Kui Sa pole nõustajalt viie tööpäeva jooksul vastust saanud või vajad muidu abi nõustaja leidmisel siis


helista +372 534 447 69

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Võta meiega ühendust

Kliki üleval kastil

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Nõustajate võrgustikku koordineerib