siit</a>.<br /><br />Alustame kell 13.00<br />Seljasirutus- ja kohvipaus kell 14.30<br />Lõpetame orienteeruvalt kell 16.30<br /><br />Päevakavas teemad:</p> <ul> <li>Sisekliima ja niiskuse seosed</li> <li>Vundament, sõlmed, põrandad</li> <li>Kas 10 Pa on paras või palju?</li> <li>Meenutame Mollier diagrammi</li> <li>Mis on nimetuse "niiske ruum" tähendus ja mis on niiskuskoormus? </li> </ul> <p>Loengupäeva osalustasu on 25 eurot. Tasuda saab kohapeal, muuseumi kassas. Juriidilisele isikule sobib kassast saadav tšekk.<br /><br />Vajalik on eelnev registreerumine <a href="http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html">SIIN</a>!<br /><br />Koolitused ja teabepäevad toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.<br /><br />Lisainfo:<br />Aune Mark<br />aune.mark@evm.ee<br />tel. 523 8397</p>">

Loengupäev spetsialistidele. Sisekliima

Kolmapäeval, 20. detsembril korraldab Maa-arhitektuuri keskus Eesti Vabaõhumuuseumi Setu talu laudas järjekorras VIII loengupäeva spetsialistidele. Seekord sisustab loengupäeva Ants Viilup (Viilup OÜ), kes räägib vana maja renoveerimisel tekkivatest küsimustest. Ettevalmistavalt võite lugeda materjale siit.

Alustame kell 13.00
Seljasirutus- ja kohvipaus kell 14.30
Lõpetame orienteeruvalt kell 16.30

Päevakavas teemad:

  • Sisekliima ja niiskuse seosed
  • Vundament, sõlmed, põrandad
  • Kas 10 Pa on paras või palju?
  • Meenutame Mollier diagrammi
  • Mis on nimetuse "niiske ruum" tähendus ja mis on niiskuskoormus? 

Loengupäeva osalustasu on 25 eurot. Tasuda saab kohapeal, muuseumi kassas. Juriidilisele isikule sobib kassast saadav tšekk.

Vajalik on eelnev registreerumine SIIN!

Koolitused ja teabepäevad toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.

Lisainfo:
Aune Mark
aune.mark@evm.ee
tel. 523 8397

2017-12-20 13.00

Eesti Vabaõhumuuseu, Setu talu laut

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid