<p>Kohtade arv: 12</p> <p>Kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga.</p> <p>Sissejuhatus<br />Levinumad konserveerimisvõtted<br />Avatud müüride puhastamine, katmine ja toestamine<br />Mördid – erinevused vana müüri ja uue müüri puhul<br />Vuukmine ja injekteerimine</p> <p>Praktikum<br />Vuukide parandamine – esmaabikursus looduskiviehitise säilitamiseks<br />Vana müüri parandamise ja uue müüri ladumise korral on restaureerimisel lubimörtide koostised natuke erinevad<br />Kivide lõhkumine ja lõhestamine<br />Müüride injekteerimine (kahe müüritisekihi täitmine ja kindlustamine)<br />Vuukide puhastamine, vuukide täitmine, erinevad vuugi viimistlusvõtted ja –stiilid</p> <p>Töövahendid: <br />Võta kaasa isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, töörõivad, töökindad ning kaitseprillid. Hea oleks, kui varustad end ka respiraatoriga. Võimalusel võta kaasa veepihusti, väiksem pintsel ja ämbrike vuukide täitmisel mördi tarvis ning võimalusel peenikesed vuugikellud.</p> <p><br /><strong>Registreerumine: Kursustel osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu (30 eurot) tasumine. REGISTREERU SIIN: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html</strong></p> <p>Saaja: Rahandusministeerium<br />Swedbank EE932200221023778606<br />Viitenumber: 3500081571<br />Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, mis koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi.</p> <p>Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormi märkuste lahtrisse vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.</p> <p>Tasu sees on kohvipaus ja lõunaks soe supp.</p> <p>Kursused toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.</p> <p>Lisainfo:<br />Aune Mark<br />aune.mark@evm.ee<br />tel: 52 38 397</p>">

Maakivimüüride parandamine

MAAKIVIMÜÜRIDE PARANDAMINE
KIVIDE LÕHKUMISEST JA VUUKIDE PARANDAMISEST

Esmaspäev, 7. mai, kell 10-18
Vaida, Harjumaa

Ühepäevane maakivimüüride parandamise intensiivkursus majaomanikele ja ehitajatele.

Meister: loeb ja juhendab Alo Peebo. Alo Peebo on õppinud Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning teinud magistrikraadi TÜVKAs Magistritöö looduskivist hoonete restaureerimise protsessist: „Maakiviehitus: ajalooline ülevaade ja tööprotsessid Joona talu kõrvalhoone näitel".

Kohtade arv: 12

Kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga.

Sissejuhatus
Levinumad konserveerimisvõtted
Avatud müüride puhastamine, katmine ja toestamine
Mördid – erinevused vana müüri ja uue müüri puhul
Vuukmine ja injekteerimine

Praktikum
Vuukide parandamine – esmaabikursus looduskiviehitise säilitamiseks
Vana müüri parandamise ja uue müüri ladumise korral on restaureerimisel lubimörtide koostised natuke erinevad
Kivide lõhkumine ja lõhestamine
Müüride injekteerimine (kahe müüritisekihi täitmine ja kindlustamine)
Vuukide puhastamine, vuukide täitmine, erinevad vuugi viimistlusvõtted ja –stiilid

Töövahendid:
Võta kaasa isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, töörõivad, töökindad ning kaitseprillid. Hea oleks, kui varustad end ka respiraatoriga. Võimalusel võta kaasa veepihusti, väiksem pintsel ja ämbrike vuukide täitmisel mördi tarvis ning võimalusel peenikesed vuugikellud.


Registreerumine: Kursustel osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu (30 eurot) tasumine. REGISTREERU SIIN: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html

Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571
Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, mis koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi.

Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormi märkuste lahtrisse vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.

Tasu sees on kohvipaus ja lõunaks soe supp.

Kursused toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.

Lisainfo:
Aune Mark
aune.mark@evm.ee
tel: 52 38 397

2018-05-07

Vaida

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid