<p>Maakivimüüride taastamise meistrikursus toimub Raplamaal, Loone külas. Kursuse eesmärk on tutvustada kivihoonete või katustamata müüride ja -rajatiste hooldamist, konserveerimist ning taastamist.</p> <p>Kursusel osalejad saavad ülevaate traditsioonilistest töövõtetest ja mördisegudest, maakiviehitiste olemusest ja eripärast, korrashoiust ja parandamisest. Ehitusvõtteid tutvustame läbi praktikaobjektidel teostatavate tööde: alustame konkreetsel objektil hetkeolukorra hindamisest, teeme otsused tööde järjekorra ja jaotuse osas.</p> <p><br />???? Päevakavas:</p> <p>▪ Ohutusnõuete tutvustamine.<br />▪ Hoone seisukorra hindamine.<br />▪ Müüri vuukide puhastamine ja uuesti vuukimine algupärase mördiga.<br />▪ Kivide uuesti kinnitamine ja asendamine, maakivide lõhkumine ja lõhestamine, müüri keskmiste vuugivahede täitmine.<br />▪ Kokkuvõte praktikumist: tehakse ülevaade tehtud töödest, hinnatakse tehtud töödel tekkinud probleeme ja hinnatakse tööde kvaliteeti.</p> <p>???? Grupp: kuni 15 osalejat</p> <p>???? Juhendaja: Alo Peebo (Koolmeistri OÜ)</p> <p>???? Registreerumine: Kursustel osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu tasumine.</p> <p>???? Registreeru SIIN: https://loonekulaselts.blogspot.com/p/httpsgoo.html</p> <p>???? Osalustasu:  90 eurot. Osalustasu sisaldab juhendamist, kohvipause ja lõunast suppi.</p> <p><br />Saaja: Rosenblatt OÜ<br />LHV EE437700771000962309</p> <p>Selgitusse: "Maakivimüüride taastamine" 12.-13.mai 2023 ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi. Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormi lahtrisse vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, aadress, e-aadress, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.</p> <p>Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse osalejatele e-kirjaga.</p> <p>P.S. Kaasa tuleb võtta mittelibisevad töökindad, kaitseprillid, tugevdusega kinnised jalanõud ja töörõivad arvestades ilmaolusid! ????</p> <p><br />???? Kohaletulekujuhised ja lisainfo:<br />Klaus-Hans Kerde<br />klaus.kerde@gmail.com56277300</p>">

Maakivimüüride taastamine

12.-13.mail Loone külas toimub üritus "Maakivimüüride taastamine"

Maakivimüüride taastamise meistrikursus toimub Raplamaal, Loone külas. Kursuse eesmärk on tutvustada kivihoonete või katustamata müüride ja -rajatiste hooldamist, konserveerimist ning taastamist.

Kursusel osalejad saavad ülevaate traditsioonilistest töövõtetest ja mördisegudest, maakiviehitiste olemusest ja eripärast, korrashoiust ja parandamisest. Ehitusvõtteid tutvustame läbi praktikaobjektidel teostatavate tööde: alustame konkreetsel objektil hetkeolukorra hindamisest, teeme otsused tööde järjekorra ja jaotuse osas.


???? Päevakavas:

▪ Ohutusnõuete tutvustamine.
▪ Hoone seisukorra hindamine.
▪ Müüri vuukide puhastamine ja uuesti vuukimine algupärase mördiga.
▪ Kivide uuesti kinnitamine ja asendamine, maakivide lõhkumine ja lõhestamine, müüri keskmiste vuugivahede täitmine.
▪ Kokkuvõte praktikumist: tehakse ülevaade tehtud töödest, hinnatakse tehtud töödel tekkinud probleeme ja hinnatakse tööde kvaliteeti.

???? Grupp: kuni 15 osalejat

???? Juhendaja: Alo Peebo (Koolmeistri OÜ)

???? Registreerumine: Kursustel osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu tasumine.

???? Registreeru SIIN: https://loonekulaselts.blogspot.com/p/httpsgoo.html

???? Osalustasu:  90 eurot. Osalustasu sisaldab juhendamist, kohvipause ja lõunast suppi.


Saaja: Rosenblatt OÜ
LHV EE437700771000962309

Selgitusse: "Maakivimüüride taastamine" 12.-13.mai 2023 ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi. Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormi lahtrisse vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, aadress, e-aadress, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.

Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse osalejatele e-kirjaga.

P.S. Kaasa tuleb võtta mittelibisevad töökindad, kaitseprillid, tugevdusega kinnised jalanõud ja töörõivad arvestades ilmaolusid! ????


???? Kohaletulekujuhised ja lisainfo:
Klaus-Hans Kerde
klaus.kerde@gmail.com56277300

2023-05-12

Loone külaselts, Loone, Raplamaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid