Pärandehitus jätkusuutlikus võtmes: maakivisokli ladumine lubimördiga
PÄRANDEHITUS JÄTKUSUUTLIKUS JA RESSURSITÕHUSAS VÕTMES
Eestiaegse suitsusauna näitel, mis on Konju külas nummerdatud ja lahti võetud ning üle toodud Pagasi külla, Vanale-Läänemaale, saavad osalejad seitsme koolituse kaudu harjutada kätt traditsioonilise rõhtpalkehituse igas etapis.
Teemasid käsitletakse jätkusuutliku tarbimise ja tootmise ning ressursitõhususe vaatevinklist, et toetada Eesti elu müksamist jätkusuutlikkuse suunas. Ehitusmaailmas terviklikult on selle teema mõjusfääris nii eraisikud, ehitusfirmad, hangete tegijad, tootjad/teenusepakkujad/haridusasutused ja riik, käesolev koolitusteseeria keskendub siinkohal peamiselt just eraisikute võimestamisele jätkusuutliku pöörde tegemisel. Muidugi on koolitustele oodatud ka eri valdkondade erialaspetsialistid, et koos ühises inforuumis arendada sisukat dialoogi jätkusuutliku toimimise võimaluste teemadel - ainult küsitud küsimustele on koos võimalik leida häid vastuseid!
Terve koolitusteseeria läbinul on:
- põhjalikud baasteadmised jätkusuutlikust pärandehitusest;
- ta on valmis lihtsamaid traditsioonilisi ehitisi iseseisvalt teostama;
- ta oskab kavandada ja teostada erinevaid pärandehituse tööetappe, tunneb erinevate pärandehituse tehnikate peamisi töövõtteid;
- oskab suunata koostööd ehitusspetsialistidega, loomaks võimalikult efektiivseid, ressursitõhusaid ja jätkusuutlikke tehnilisi lahendusi;
- tunneb ehitusmaterjalide taaskasutamisega seotud võimalusi, ohte ja oskab määratleda kvaliteetset vana materjali;
- oskab määratleda ja kavandada oma talus vajaminevaid parandustöid;
- oskab vaadelda jätkusuutlikku ja ressursitõhusat ehitust pärimuslikust vaatenurgast, säilitades vana maja esteetika ning luues arendustegevusi ajaloolist tervikut silmaspidades.
Igal koolitusel käsitletakse lisaks ka materjalide taaskasutust, varumist, transporti ja ladustamist koduomaniku vaatevinklist lähtuvalt ja vaadatakse jätkusuutlikkuse ja ressursitõhususe vaatevinklile lisaks kõiki käsitletavaid protsesse ka esteetika ja pärimuse vaatenurgast lähtuvalt, et toetada vanade majade terviklikkuse säilimist.
Igal koolituspäeval pakutakse lõunasuppi, pirukaid, kohvi, teed, vett, mahla, värsket kraami (marju/vilju/grüünet) (hinna sees)
Ööbida on võimalik Lihulas Sakste Majas või Kipperi Kodumajutuses vt piirkonna ööbimisasutustes (pole hinna sees)(osalejatele saadame nimekirja võimalustest ja vajadusel aitame korraldusega). Soojemal ajal saab ööbida telgiga tasuta ka koolituskohas.
Kohapeal kuivkäimla ja kätepesuvõimalus.
Ujuda ja end peale rassimist loputada ja turgutada saab koolituskoha ligidal Kloostri vaatetorni juures Matsalu looduskaitsealal Kasari jões või Keemus imeilusa Matsalu lahe kaldal.
Ujuda ja end peale rassimist loputada ja turgutada saab koolituskoha ligidal Kloostri vaatetorni juures Matsalu looduskaitsealal Kasari jões või Keemus imeilusa Matsalu lahe kaldal.
Registreerimiseks kirjutage haakuvadmaailmad@gmail.com (Osaleja nimi, isikukood, meiliaadress, telefoninumber, koolitus(t)e nimi, toidutalumatused)
Kui keegi soovib koolituste eest arvet tööandjale, siis seda ka KINDLASTI kirjutage registreerimismeilis ja saatke tööandja täpsed rekvisiidid!
Koolituskohti on piiratult.
Koha koolitusel tagab osalustasu tasumine arvel määratud kuupäevaks.
NB! Täiendame koolituste infot jooksvalt, lisame koolituste kirjeldusi ja koolitustel käsitletavate teemade nimekirju, infot koolitajate kohta jm korralduse kohta, nii et püsige lainel ja seadke pilk teravaks!
Kohtumiste, kuulmiste ja koos õppimiseni!
????
MTÜ Haakuvad Maailmad
haakuvadmaailmad.wordpress.com
Maaarhitektuuri Keskus
maaarhitektuur.ee
Keskkonnaamet
2023-05-05 05.-7. mai 2023
Lihula, Läänemaa
HEA NÕU KODU LÄHEDALT
Sinu vana maamaja restaureerimiseks
Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt
MEIE NÕUSTAJAD
Saada nõustamissoov
* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit
Täname! Teie teade on saadetud.