Pärandehitus jätkusuutlikus võtmes: maakivisokli ladumine lubimördiga

PÄRANDEHITUS JÄTKUSUUTLIKUS JA RESSURSITÕHUSAS VÕTMES

Eestiaegse suitsusauna näitel, mis on Konju külas nummerdatud ja lahti võetud ning üle toodud Pagasi külla, Vanale-Läänemaale, saavad osalejad seitsme koolituse kaudu harjutada kätt traditsioonilise rõhtpalkehituse igas etapis. 

Teemasid käsitletakse jätkusuutliku tarbimise ja tootmise ning ressursitõhususe vaatevinklist, et toetada Eesti elu müksamist jätkusuutlikkuse suunas. Ehitusmaailmas terviklikult on selle teema mõjusfääris nii eraisikud, ehitusfirmad, hangete tegijad, tootjad/teenusepakkujad/haridusasutused ja riik, käesolev koolitusteseeria keskendub siinkohal peamiselt just eraisikute võimestamisele jätkusuutliku pöörde tegemisel. Muidugi on koolitustele oodatud ka eri valdkondade erialaspetsialistid, et koos ühises inforuumis arendada sisukat dialoogi jätkusuutliku toimimise võimaluste teemadel - ainult küsitud küsimustele on koos võimalik leida häid vastuseid! 

 

Terve koolitusteseeria läbinul on: 

  • põhjalikud baasteadmised jätkusuutlikust pärandehitusest;
  • ta on valmis lihtsamaid traditsioonilisi ehitisi iseseisvalt teostama; 
  • ta oskab kavandada ja teostada erinevaid pärandehituse tööetappe, tunneb erinevate pärandehituse tehnikate peamisi töövõtteid;
  • oskab suunata koostööd ehitusspetsialistidega, loomaks võimalikult efektiivseid, ressursitõhusaid ja jätkusuutlikke tehnilisi lahendusi;
  • tunneb ehitusmaterjalide taaskasutamisega seotud võimalusi, ohte ja oskab määratleda kvaliteetset vana materjali;
  • oskab määratleda ja kavandada oma talus vajaminevaid parandustöid;
  • oskab vaadelda jätkusuutlikku ja ressursitõhusat ehitust pärimuslikust vaatenurgast, säilitades vana maja esteetika ning luues arendustegevusi ajaloolist tervikut silmaspidades.

Igal koolitusel käsitletakse lisaks ka materjalide taaskasutust, varumist, transporti ja ladustamist koduomaniku vaatevinklist lähtuvalt ja vaadatakse jätkusuutlikkuse ja ressursitõhususe vaatevinklile lisaks kõiki käsitletavaid protsesse ka esteetika ja pärimuse vaatenurgast lähtuvalt, et toetada vanade majade terviklikkuse säilimist.

Igal koolituspäeval pakutakse lõunasuppi, pirukaid, kohvi, teed, vett, mahla, värsket kraami (marju/vilju/grüünet) (hinna sees)

Ööbida on võimalik Lihulas Sakste Majas või Kipperi Kodumajutuses vt piirkonna ööbimisasutustes (pole hinna sees)(osalejatele saadame nimekirja võimalustest ja vajadusel aitame korraldusega). Soojemal ajal saab ööbida telgiga tasuta ka koolituskohas. 

Kohapeal kuivkäimla ja kätepesuvõimalus.

Ujuda ja end peale rassimist loputada ja turgutada saab koolituskoha ligidal Kloostri vaatetorni juures Matsalu looduskaitsealal Kasari jões või Keemus imeilusa Matsalu lahe kaldal. 

Ujuda ja end peale rassimist loputada ja turgutada saab koolituskoha ligidal Kloostri vaatetorni juures Matsalu looduskaitsealal Kasari jões või Keemus imeilusa Matsalu lahe kaldal. 

 

Registreerimiseks kirjutage haakuvadmaailmad@gmail.com (Osaleja nimi, isikukood, meiliaadress, telefoninumber, koolitus(t)e nimi, toidutalumatused)

Kui keegi soovib koolituste eest arvet tööandjale, siis seda ka KINDLASTI kirjutage registreerimismeilis ja saatke tööandja täpsed rekvisiidid!

Koolituskohti on piiratult. 

Koha koolitusel tagab osalustasu tasumine arvel määratud kuupäevaks.

NB! Täiendame koolituste infot jooksvalt, lisame koolituste kirjeldusi ja koolitustel käsitletavate teemade nimekirju, infot koolitajate kohta jm korralduse kohta, nii et püsige lainel ja seadke pilk teravaks! 

 

Kohtumiste, kuulmiste ja koos õppimiseni!

???? 

MTÜ Haakuvad Maailmad

haakuvadmaailmad.wordpress.com

Maaarhitektuuri Keskus

maaarhitektuur.ee 

Keskkonnaamet

2023-05-05 05.-7. mai 2023

Lihula, Läänemaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid