Maamajade taastamisest arhitekti pilgu läbi. Rehielamute näitel.

2. märtsil kell 13

Avalik loeng: Maamajade taastamisest arhitekti pilgu läbi. Rehielamute näitel.

Loeb: Jaak Huimerind

Maamajade omanikel reeglina arhitekti käepärast ei ole, kelle nõule ja kogemustele ümberehitustöid planeerides tugineda. Aga kuidas siis leida vanas majas hea ruumilahendus, ruumide paigutus ja materjalivalik arvestades vana maja väärtust ja olemust, tänapäevaseid nõudeid, head ja naturaalset elukeskkonda ja sealjuures esteetilist lõpptulemust? Millised lahendused on hästi töötanud ja julgeks soovitada? Tuginedes oma kogemustele rehielamute baasil arutleb neil teemadel Jaak Huimerind.

Jaak Huimerind on arhitekt ja büroo Studio Paralleel omanik. Ta on olnud läbi aastate tegev Eesti Arhitektide Liidu erinevates töögruppides, sealhulgas arhitektuurivõistluste rühmas ja olnud liidu aseesimees. Muuhulgas on ta tegelenud ka miljööalade ja ajaloolise keskkonna säilitamise küsimustega. Aktiivse arhitektina muinsuskaitse valdkonnas on ta pälvinud mitu preemiat ja tunnustust.

Peale loengut tutvustab maamajade nõustaja Ragner Lõbu samas asuvat pärandehituse püsinäitust. Võimalus on küsida ehituslikkunõu ja rääkida oma konkreetsest taastamisprojektist.

Orienteeruv päeva lõpp kell 16.30.

Osalustasu: 15 eur (tasumine kohapeal sularahas)
Toimumise koht: Vanaajamaja koolituskeskus – Lasteaia 14, Mooste, Põlvamaa.

Vajalik on eelnev registreerumine: http://vanaajamaja.ee/events/avalik-loeng-maamajade-taastamisest-arhitekti-pilgu-labi/

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117

Toetab Kultuuriministeerium.

2018-03-02

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid