Paekivimüüride taastamine. Praktikum

PAEKIVIMÜÜRIDE TAASTAMINE
PRAKTIKUM. ÜLESLADUMINE JA RESTAUREERIMINE

L-P, 16.-17. juuni, kell 10-18
Hiiumaa, Pühalepa, Vahtrepa küla

Kahepäevane praktikum majaomanikele ja ehitajatele.

Võtame käsile rehemaja rehealuse väravate piirdemüürid. On üsna tavaline, et just need kohad kipuvad lagunema. Hindame kohapeal olukorda ja vaatame, miks müürid lagunevad ja miks nurgad välja vajuvad. Laome müüriosad uuesti üles, täidame vuukide vahesid, toestame talasid ja teeme vuukide täitmist. Samuti tegeleme natuke palktarindiga, mis väravatega seotud.

Meister: Andres Veel (juhendajast loe siit)
Kohtade arv: 12
Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga

Sissejuhatus:

levinumad konserveerimisvõtted
ilmastikule avatud müüride puhastamine, katmine ja tõestamine
mördid
taastamisvõtted
vuukimine

Praktikum: Käsile võetakse rehealuse väravate ava. Vana müüri parandamine ja uuesti müüri ülesladumine, vuukide puhastamine ning vuukide täitmine.

Töövahendid:
Võta kaasa isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, töörõivad, töökindad ning kaitseprillid. Hea oleks, kui varustad end ka respiraatoriga. Võimalusel võta kaasa veepihusti ja ämbrike mördi tarvis ning võimalusel peenikesed vuugikellud (nähtud Bauhofis, kahepoolne).

Osalustasu: 60 eurot.

Registreerumine: Kursustel osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu tasumine. Registreeru siin: http://maaarhitektuur.blogspot.com/p/registreerumine-2.html

Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571
Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, mis koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi.
Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormi märkuste lahtrisse vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.
Tasu sees on kohvipaus ja lõunaks soe supp.

Lisainfo:
Aune Mark
aune.mark@evm.ee
52 38 397

Praktikum toimib koostöös Hiiumaa ametikooli ja Muinsuskaitseametiga

2018-06-16 10-18

Hiiumaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid