Puitfassaadi hoidmise koolitus Haapsalus

Laupäev, 17.03.2018
12:00 - 17:00
Jaani 2, Haapsalu (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid)

Puitfassaadi hoidmise koolitus toimub Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid ruumides (sisenemine hoovi poolt).

Koolitusele on oodatud ajalooliste puitmajade omanikud ja teised huvilised. Koolituse teoreetilises osas tutvustab Hiiumaa muinsuskaitseameti vaneminspektor Karin Kirtsi kultuuripärandi tausta ja ajalugu, uuritakse fassaadi probleeme ja fassaadikahjustusi, mida tähele panna ja kuidas ennetada. Praktilises osas tehakse värviuuringuid, katseid ja sondaaže. Koolitus lõpeb fassaadi hooldamise ja linaõlivärvi valmistamise töötoaga.

Koolituse hind: 10 € /osaleja

Lähem info ja registreerumine: karin.magi@salm.ee;  telefon 5919 6712

Korraldaja: Haapsalu Raekoda
Koolitus saab teoks tänu Muinsuskaitseametile, Eesti Kultuurkapitalile ja Euroopa kultuuripärandiaastale

Üritus FB-s:  https://www.facebook.com/events/326600047853746/

 

2018-03-17

Haapsalu

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid