Puutööriistade teritamise õpituba

Puutööriistade teritamise õpituba tuleb taas!

Õpitoas kala ei pakuta, aga püüdma õpetatakse küll.

Teoreetilise osa eesmärgiks on demüstifitseerida teritamine ja kodustada kõik kolevantsid alustades teritus-, lõike- ja seadenurgast ning lõpetades kõigi kolme mikrofaasiga.

Edasi tutvustatakse teritusvahendeid - kohapeal on olemas kõik levinumad teritusvahendid ja süsteemid: jaapani ja - teemantluisud, lihvpaberid, Tormeki vesikäi koos peaaegu kõigi rakistega, Sorby ProEdge lihvlint teritussüsteem, kuivkäi CBN ja vanemat tüüpi kividega jne jne.

Kui suurem investeering teritusvahenditesse on päevakorras, siis on õpitoas suurepärane võimalus kogu seda ilu oma käega katsuda ja küsida nõu inimeselt, kes kõiki neid vahendeid igapäevaselt kasutab, aga ühtegi ei müü smile emoticon:-)

Lõpetuseks õpetatakse valmistama ja kasutama vesilihvpaberitel põhinevat teritussüsteemi. Kui teritamine ei ole igapäevane vajadus ja 500 euro kulutamine teritusvahenditele ei tule kõne alla, siis on see paarikümne eurose materjalikuluga süsteem väga hea alternatiiv. Joonised ja juhendid saab ka kaasa.

Õpitoas keskendutakse põhiliselt peitlite, höövliterade ja kirveste teritamisele. Kui aega on võib kõige muu kohta ka küsida.

2018-01-27 10-17

Loodi mõis

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid