Vana maamaja näidisnõustamine teoorias ja praktikas

Teemad:

• Kas hoone taastamisel on mõtet?

• Puitkonstruktsioonide kahjustuste esmane hindamine

• Enamlevinumad vana maja kahjustused

• Teeme näidishoonele ringi peale ja kommenteerime nähtavaid kahjustusi

• Arutame vajalike tööde ning nende tegemise järjekorra üle

• Soovi korral infomaterjalide jagamine

• Demonstratsioon: puitpindade puhastamine liiva, sooda- ja klaaspritsi meetodil. Mis? Kuidas? Milline jääb lõpptulemus?Registreerumine ja tasumine: https://fienta.com/et/vana-maamaja-taastamise-noupaev

Osalustasu: kuni 7. veebruarini 15 EUR, hiljem 25 EUR

Riietus: Vastavalt ilmastikule

Koht: Krati, Sammaste küla, Mulgi vald, Viljandimaa https://goo.gl/maps/

r4QYP9u18e6dZNSx9

Lisainfo: 56 499 713, artur.kyva@gmail.com

 

Koolitust korraldab MTÜ Rahvusliku Ehituse Selts projekti „Traditsioonilise ehituse ja puutöönduse õpitoad Viljandimaal“ raames. Projekti toetab Mulgimaa Arenduskoda LEADER meetmest. Koostööpartneriks on Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskus. 

2021-02-07 10:00-14:00

Krati, Sammaste küla, Mulgi vald, Viljandimaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid