<p>Juhendaja: Anna-Liisa Pärt (Baaba ja Gaa OÜ)<br />Registreerumine: http://maaarhitektuur.blogspot.com/p/registreerumine-2.html<br />Osalustasu: 10 eurot. Sisaldab juhendamist, kohvipause ja lõunasööki. Kohapeal sularahas või ülekandega</p> <p>Lisainfo: <br />Aune Mark<br />e-post: aune.mark@evm.ee<br />tel: 52 38 397</p>">

Värvipäevad

VÄRVIPÄEVAD
Traditsiooniliste värvide valmistamise töötoad

R, 31.08. ja L, 15.09.2018
Metsküla, Matsalu rahvuspark

Teeme kahel päeval ise värve, heas seltskonnas ja suurepäraste juhendajatega! Juhendajad räägivad värvide ajaloost, jagavad retsepte ja annavad näpunäiteid.

Reede (31.08.), kell 15 – 20
TRADITSIOONILISED VÄRVID VÄLISTINGIMUSTES
Keedame kohapeal ise muldvärvi ja teeme tõrvavärvi. Jutuks tulevad teisedki traditsioonilised värvid ja räägime, miks ja kuidas puhastada laudist vanast värvist. Katame laudist värske värviga.

Juhendajad: Dan Lukas ja Viktor Tammsaar (Ajaloolised võtted MTÜ)
Toimumiskoht: Metsküla rahavamaja
Võta kaasa: töökindad, väike ämber värvi jaoks ja võimalusel ka lai pintsel. Riietu vastavalt ilmastikule ja tööle. Võta pausi pidamiseks kaasa piknikukorv ja oma joogikruus – kohvi ning teed saab kohapealt!
Registreerumine: http://maaarhitektuur.blogspot.com/p/registreerumine-2.html 

Värvipäev toimub Koostöös Keskkonnaametiga
Lisainfo:
Krista Kallavus
e-post: Krista.Kallavus@keskkonnaamet.ee'
tel: 5226 139

Laupäev (15.09.), kell 11 – 16
TRADITSIOONILISED VÄRVID SISETINGIMUSTES
Alustame teooriaosaga – „mis värvid ja kusvärvid". Teeme ise savivärvi, lubivärvi, munatemperat ja õlivärvi. Kanname kauneid toone krohvitud seinale, mööblile ja uksele.

Juhendaja: Anna-Liisa Pärt (Baaba ja Gaa OÜ)
Registreerumine: http://maaarhitektuur.blogspot.com/p/registreerumine-2.html
Osalustasu: 10 eurot. Sisaldab juhendamist, kohvipause ja lõunasööki. Kohapeal sularahas või ülekandega

Lisainfo:
Aune Mark
e-post: aune.mark@evm.ee
tel: 52 38 397

2018-08-31

Matsalu rahvuspark

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid