Alutaguse rahvuspargi vana maja päev

Keskkonnaamet, Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskus ja Iisaku muuseum kutsuvad 3. juulil vana maja päevale, kus teemaks Alutaguse rahvuspargi alade arhitektuuripärand ja meie taluarhitektuuri hoidmise põhimõtted. Loengutele järgneb väljasõit.

 

Kell 11 alustame väikeste sõnavõttudega Iisaku muuseumis. Esinevad Heiki Pärdi, Elo Lutsepp ja Ave Paulus.

 

Seejärel toimub Heiki Pärdi, Elo Lutsepa ja Anne Nurgamaa juhatusel väliseminar, kus muuhulgas külastame Iisaku, Illuka, Vasknarva, Kuningaküla, Gorodenko, Alajõe huvipakkuvaid objekte.

 

Välimatka raames oleme organiseerinud ühise kerge lõuna. Palume teada anda, kes on taimetoitlased.

 

Kui võimalik, palun tulge COVID olukorras oma transpordiga. Kellel seda võimalust pole, palume registreerimisel teada anda. Buss väljub Jõhvist (9.00) ja Iisakust (seminari ajal).

 

Üritus on tasuta.

Kohtade arv on piiratud, vajalik on eelnev registreerimine hiljemalt 29. juunil.

Registreeri ennast siin: https://forms.gle/kb7eZBesjDPsyWxw8

 

Lisainfo:

Keskkonnaameti Põhja regiooni kultuuripärandi spetsialist Ave Paulus

5332 7893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

 

Fotol Härjaoja, Taga-Roostoja, Iisaku. Autor Heiki Pärdi.

2020-07-03 11.00-17.00

Iisaku muuseum

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid