Küttekollete teemapäev

Ajalugu, ohutus, normid ja nipid. Sissekütmine, lekete ja ohu märkide äratundmine.
Loevad ja arutlevad: Hardi Ojaste (EVM), Indrek Ronk (majaomanik), Aivar Sekk (kortsnapühkija) ja päästeametnik.
Hardi Ojaste räägib meie traditsiooniliste küttekollete kujunemisloost, põhjalikumalt reheahjude tüüpilistest probleemidest, ka sellest, mida saab ise ära teha: kerisekivide puhastamine, pooleks läinud telliste väljavahetamine, pigised korstnajalad jms. Samuti jagab Hardi kogemusi vanade kollete ümbersündidest: vana vorm – uus süda.

Hardi on Eesti Vabaõhumuuseumi reheahjude ja vanade küttekollete „hingearst“. Ta käib ka reheahjuomanikke kohapeal nõustamas. Vaata, mida Hardi rääkis saates Sõida maale!: https://arhiiv.err.ee/vaata/soida-maale-116 (kell 16:25)

Aivar Sekk räägib nõuetest ja normidest ning erinevatest korstendest.

Aivar on töödanud korstnapühkijana alates 2004. aastast. Aastal 2007 sai juurde õpitud pottsepa kutse, kuna oli vajadus ka remontida ja ehitada kütteseadmeid. 2006 aastal tuli Eesti turule oma toodetega Schiedel Moodulkorstnad OÜ, kes hakkas pakkuma keraamilise sisuga moodulkorstnaid. 2008 aastal saigi läbitud Schiedeli tootekoolitus. Aivar Sekk kuulub Korstnapühkijate Koja Liikmete hulka.

Kuula ja vaata, mida rääkis Aivar Maahommikus: http://etv.err.ee/v/elusaated/maahommik/videod/3ab8d1c9-c2b6-497a-adc6-da12c4a2881f/maahommik-uurib-koos-korstnapuhkijatega-miks-j-kunderi-seltsi-rahvakooli-ahi-suitsu-sisse-ajab#.VrWWhjGOcPI.facebook

Indres Ronk on majaomanik, maakas – nagu ta ise armastab öelda. Ta mõtles välja ja teostas korstna lahenduse: telliskorsten - üleminek plokkkorstnaks – üleminek tellistest korstnapitsile. Oma kogemust ja näpunäiteid jagab ta nüüd lahkesti ka meiega.

Vajalik on eelnev registreerumine: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html

Teabepäeva osaluatasu on 15 eurot. Osalustasu saab tasuda sularahas kohapeal.

2017-04-22 11-16

Eesti Vabaõhumuuseumi Setu talu laut

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid