Lubivärvi õpituba

Õpitoa käigus õpitakse tundma lubja omadusi, lubi- ja lubiliimvärvide valmistamist ning kasutamist. Uuritakse, kuidas saab päriselt lubjapiima. Kätt saab proovida fresko, seko (ka secco) ning skrafiito seinamaalingute tehnikatega.

Registreerimine: restaureerimiskeskus@srik.ee või tel 55 647 651 (Restaureerimiskeskuse projektijuht)

Õpitosas osalenu:
- teab, mis on lubivärv ning kus ja millal seda kasutada
- oskab valmistada lubivärvi ja lubjapiima
- oskab ette valmistada värvitavad pinnad
- oskab kanda värvi viimistletavale pinnale selleks sobivate töövahendite ja -võtetega

Õpituba juhendab Karin Kirtsi.

Karin on lõpetanud restaureerimise eriala Paide Kutsekeskkoolis ning omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikooli Ajaloo instituudis (kultuuri) ajaloo valdkonnas. Restaureerimisalaselt on täiendanud end Inglismaal ja Norras.  
On aktiivselt tegelenud restaureerimistöödega juba üle kümne aasta ning sama kaua läbi viinud erinevaid erialaseid teoreetilisi ja praktilisi koolitusi.
2014. aastast töötab Hiiumaa Ametikoolis restaureerimise eriala õpetajana. 
2015. aastast alates on tegev restaureerimisettevõttes Loomis OÜ. 
Viimased kuus aastat töötab külalislektorina TTÜ Tartu Kolledžis.

Osalemistasu on 20 EUR/õpituba, tudengid ja pensionärid 18 EUR*.
Kahele või enamale (kuni neljale) jaanuaris ja/või veebruaris toimuvale õpitoale regsitreerimisel soodutus 15% (st ühe õpitoa osalemistasu 17 EUR*).
Kõigile viiele jaanuaris ja veebruaris toimuvale õpitoale registreerimisel soodustus 20% (st ühe õpitoa osalemistasu 16 EUR*).
* Korraga kehtib ainult üks soodustus.
Osalemistasu saab üle kanda MTÜ Säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühenduse arveldusarvele:
EE642200221026048346 (Swedbank)
Koolituse eest saab tasuda ka kohapeal sularahas.

2017-01-25 18.00 - 21.00

Restaureerimiskeskus, Kastani tn 42 (Aparaaditehas), Tartu

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid