Grupp on täis! Maakivimüüride lühikursus

Ühepäevane intensiivkursus majaomanikele ja ehitajatele annab ülevaate vanade looduskivist müüride hooldus- ja parandustöödest, kivide lõhkumisest ja lõhestamisest ning vuukide taastamisvõtetest.

Meister: Alo Peebo

Kohtade arv: 10
Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga.

Teooria:
• levinumad konserveerimisvõtted
• avatud müüride puhastamine, katmine ja toestamine
• mördid – erinevused vana müüri ja uue müüri puhul
• vuukmine ja injekteerimine
• erinevad vuukimisei viimistlusvõtted ja -stiilid

Praktikum:
• vuukide parandamine – esmaabikursus looduskiviehitise säilitamiseks
• maakivide lõhkumine ja lõhestamine
• müüride injekteerimine (kahe müüritiekihi täitmine ja kindlustamine)
• vuukide puhastamine, tsementtäite eemaldamine, uuesti vuukimine

Töövahendid:
Võta kaasa isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, töörõivad, töökindad ning kaitseprillid. Hea oleks, kui varustad end ka respiraatoriga. Võimalusel võta kaasa veepihusti, väiksem pintsel ja ämbrike vuukide täitmisel mördi tarvis ning võimalusel peenikesed vuugikellu (kahepoolne).

Meister Alo Peebo on õppinud Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning teinud magistrikraadi TÜVKAs Magistritöö looduskivist hoonete restaureerimise protsessist: „Maakiviehitus: ajalooline ülevaade ja tööprotsessid Joona talu kõrvalhoone näitel“.

Registreerumine: https://maaarhitektuur.blogspot.com/p/registreerumine-2.html

Osalustasu: 30 eurot. Tasu sees on ka kohvipausid ja lõunasöök.

Tasumine:
Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571
Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, mis koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi.
Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormile vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.


Kursus toimub koostöös Muinsuskaitseametiga.

Lisainfo:
Aune Mark
aune.mark@evm.ee
523 8397

2020-07-24 10,17

Vaida, Harjumaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid