Grupp on täis! Näidisnõustamine Metsakülas

21. augustil on vanade maamajade omanikud ja huvilised oodatud Metsakülla (Mulgi vald, endine Karksi vald) osa saama näidisnõustamisest ja lühiseminarist.

Ehitusliku näidisnõustamise viib läbi Joosep Metslang (https://www.maamaja.eu/meister/Purest_OU_2). Mida märkab ning millist nõu annab meister teie hoonetele ringi peale tehes, vundamendi ning katuse seisukorda hinnates? Arutame ka vajalike tööde ning nende tegemise järjekorra üle. Näidisnõustamine toimub talukompleksis, kuhu kuuluvad elumaja rehega (ehitusaasta 1860), saun (1915), ait-riistakuur (1919), viljakuivati aidaga (1927), karjalaut küüniga (1894) ja keldripealne maja (1936).

Lühiseminaril tuleb juttu Taluarhitektuuri säilitamise toetuse ehk katusetoetuse voorust (https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/taluarhitektuuri-toetus), Mulgi LEADER projektitoetusest ja Mulgi taluarhitektuuri eripäradest.


Kava:
Kell 15.00–17.00 Näidisnõustamine. Vana hoone seisukorra hindamine, tööde soovitatav järjekord – Joosep Metslang (Purest OÜ)

Kell 17.00–19.00 Vana maja päev
* Mulgi LEADER projektitoetuse tutvustus - Aune Mark (Eesti Vabaõhumuuseum)
* Mulgi taluarhitektuuri eripäradest. Ehitusvõtetest ja väärtustest nõustatud talukompleksi näitel - Joosep Metslang
* Taluarhitektuuri toetusest – Anne Kivi (Muinsuskaitseamet, Viljandimaa nõunik)


Osalustasu: 5 eurot (saab tasuda kohapeal sularahas).
Vajalik on eelnev registreerumine kuna kohtade arv on piiratud!
Registreeru siin: https://www.maaarhitektuur.ee/registreerimine/

Täpne kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele meilitsi.

 

Üritust toetavad Mulgimaa Arenduskoda, LEADER projektitoetus.


Lisainfo:
Aune Mark
aune.mark@evm.ee
tel. 523 8397

 

2020-08-21 15.00-19.00

Metsaküla, Karksi vald, Mulgimaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid