Nõustamispäev: Maakivihoone taastamine

Meistri juhendamisel vaatame üle kas ja kuidas on taastatav maakivitall vanas Mustamõisa karjamõisas. Selgitame välja, kui palju müüritisest on  säilinud ning millises seisundis see on, anname nõuandeid, kuidas saab hoone säilitamist ning parendamist alustada, milliseid materjale kasutada ning mida oleks soovitav renoveerimistööde puhul arvestada, et säilitada kohaliku ehitustraditsiooni eripära.

Osalustasu 5 eur, tasumine kohapeal. Vajalik on eelnev REGISTREERIMINE: http://vanaajamaja.ee/events/noustamispaev-maakivihoone-taastamine/

Kogunemine kell 16 Mustakurmu külas, Ahja vallas, Põlvamaal. Juhised kohalejõudmiseks saadame registreerunutele enne nõustamispäeva.

Nõustamispäeva juhendab Hardi-Sander Luik (Maakivist OÜ), kes on looduskivide ehitusmeister ja traditsiooniliste töövõtete alaste koolituste läbiviija.

Nõustamispäeva korraldamist toetab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Kontakt:

MTÜ Vanaajamaja
Tel: 566 58117
info@vanaajamaja.ee

2016-06-14 16.00-18.00

Mustakurmu küla, Ahja vald, Põlvamaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid