Palgivahetuse kursus

Hoone lahtivõtmine, palgivahetus ja kokkupanek

Väiksemate hoonete puhul, kui katusematerjal läheb nagunii vahetusse, on mõttekas hoone palgivahetuseks lahti võtta. Nii saab lõpptulemus kvaliteetsem kui palke altpoolt vahetades. Seekord käivad tööd traditsioonilise suitsusauna näitel, millel palkhoonetele iseloomulikult vajavad vahetamist alumised ja ülemised palgiread.

Saun võetakse oma asukohas palkideks lahti, transporditakse Vanaajamaja töökotta Moostes, varatakse asenduspalgid ning kursuse viimasel päeval püstitatakse korrastatud seintega saun uuesti oma algses asukohas. Kursuse jooksul saab ülevaate ja praktiliselt läbi teha kogu palkkarkassi taastamise tööprotsessi.

2020-10-19 9.00-17.00

Vanaajamaja koolituskeskus, Põlvamaa, Mooste, Lasteaia tee 14

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Tähelepanu! Nõustamise tingimused on ootamatult suure huvi tõttu ajutiselt muutunud. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

Kui Sa pole nõustajalt viie tööpäeva jooksul vastust saanud või vajad muidu abi nõustaja leidmisel siis

helista +372 534 447 69

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid