Põrandad ja termokrohv. Spetsialistide loengupäev

9. oktoobril kell 13.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis algaval loengupäeval tuleb juttu põrandatest, soklitest, vundamentidest ning nendega seotud probleemidest ja lahendustest. Samuti saab infot uute materjalide kohta, mis vanade hoonete kasutustingimusi paremaks muudavad. Loengupäev on suunatud peamiselt pärandehituse spetsialistidele.

Ehitusinsener Maari Idnurm juhatab kaasa mõtlema põrandate, põrandatalade ja põrandaaluste teemal. Vaata ka: https://old.taltech.ee/ttu-uudised/uudised/naised-inseneerias-maari-idnurm.
Karin Kirtsi ja Madis Mihkelsoo (RestHunt, Loomis OÜ) tutvustavad termokrohvi ja teisi materjale. Vaata ka: http://resthunt.ee.

Termokrohv on Eestis toodetud täismineraalne soojustuskrohv, mis koosneb termiliselt töödeldud mineraalsetest ainetest (savi, paekivi, liiv). Termokrohv sobib kasutamiseks nii sise- kui välitingimustes. Materjal on kemikaalide ja polümeride vaba, tervisele ohutu ja ei sisalda lenduvaid osi. Termokrohv on tulekindel ja summutab müra.


Loengupäeva teemad:
- põrandad ja soklid ning erinevad probleemid ja lahendused
- pinnased ja vundamendid
- põhjavesi ja kapillaarvesi, kuivendus ja niiskustõke
- radoon
- ootused, normid ja nõuded põrandate ja soklite osas
- niiskuskahjustus, tuulutus
- näited Eesti Vabaõhumuuseumist ja väljastpoolt
- Thermosilit®
- termokrohvi omadused ja kasutusvõimalused
- ohverkrohv
- termokrohviga kiviseina seestpoolt soojustamine
- võrdlused


Osalustasu: 25 eurot. Tasuda saab muuseumi kassas.

Registreerimine siin: https://www.maaarhitektuur.ee/registreerimine

NB! Kõikide muuseumide ja Muinsuskaitseameti töötajatele, samuti kutsehariduskoolide ehitusala ja restaureerimise eriala tudengitele ja õppejõududele ning maamaja.eu nõustajate võrgustiku liikmetele on Maaarhitektuuri keskuse loengupäevad tasuta - palun märkige see registreerimisel kommentaaridesse.

2020-10-09 13.00-16.30

Eesti Vabaõhumuuseum

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid