Savihoone nõupäev

Laupäeval, 7. mail kell 12.00

Koht: Soomuse talu, Abjaku küla, Abja vald, Viljandimaa. Nõupäeva teine osa toimub üle tee asuvas Peetri talus.

Mis toimub? Meister kirjeldab kahe savilauda näitel, millised on tüüpilised savihoonete probleemid ning mis on nende tekkepõhjusteks. Annab nõu kuidas renoveerida ning millist savikoostist valida erinevateks töödeks. Kuidas hooldada oma savihooneid nii, et nad ei hakkaks lagunema.

Nõustaja on Marko Kikas (Saviukumaja OÜ)
Registreeruda saab malvo.tominga@kultuur.edu.ee või tel 55984268.

Osavõtutasu 5€ saab tasuda koha peal sularahas või eelnevalt kontole EE231010220107883013 MTÜ Rahvusliku Ehituse Selts.

Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

2016-05-07 12.00

Soomuse talu, Abjaku küla, Abja vald, Viljandimaa

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid