Loeng: seestpoolt soojustamine. Savi- ja lubikrohv viimistluses

Välisseinte seestpoolt soojustamine on niiskustehniliselt kindlasti riskantsem kui väljastpoolt soojustamine. Esimene kahjustuste ilming on hallituse levik seina sees, millega algab hallituse eoste tervist kahjustav mõju. Palkseina seestpoolt soojustamine võib olla turvaline, kui teada millised tingimused suuremat kahjustuste riski põhjustavad ja kus on piirid. Vaatleme sisetemperatuuri ja niiskuslisa mõju Eesti kliimas, varieerides ka palkseina, soojustuskihi ja aurutõkke omadusi.

Kell 13.00 Palkmaja soojaks: seestpoolt soojustamine ja välispiirete õhupidavuse parandamine
Üllar Alev on Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna doktorant, kes on oma teadustegevuses keskendunud vanadele puidust majadele. Uuringute raames on mõõdetud ja analüüsitud elamute ehitustehnilist seisukorda, energiatõhusust ja sisekliimat. Põhjalikumateks uurimisvaldkondadeks on muuhulgas palkseinte seestpoolne soojustamine ja õhupidavus. Uurimistegevuse lõppeesmärgiks on pakkuda välja ehitustehnilisi lahendusi soojusenergia kulu vähendamiseks ja sisekliima parandamiseks tagades seejuures konstruktsioonide niiskustehniline toimivus. Pikemalt (peamiselt inglise keeles) saab tulemusi lugeda Eesti Teadusinfosüsteemist. Tema 2012. aastal kaitstud magistritöö pealkiri on „Seespoolse lisasoojustuse mõju palkseina soojus- ja niiskusrežiimile“.

14.30 Seljasirutus- ja kohvipaus

 

Kell 15.00 Savi- ja lubikrohv viimistluses, omadused ja kulunormid, kasutamine niiskuskoormusega ruumides

Millised omadused on looduslikel krohvidel ning kas need vastavad tänapäeva nõuetele?

Mikk Luht on MTÜ Eestimaaehitus asutajaliige. MTÜ Eestimaaehitus koondab Eesti looduslike ehitusmaterjalidega tegelevaid ettevõtteid, seisab saviehituspärandi kaitsmise ja taaselustamise eest ning rajab Mooste Mõisa traditsioonilise ja ökoloogilise ehituse tootearendus- ja koolituskeskust.

Vajalik on eelnev registreerumine: http://maaarhitektuur.blogspot.com.ee/p/registreerumine-2.html.

Osalustasu on 25 eurot. Osalustasu saab tasuda muuseumi kassas. Juriidilisele isikule saab soovi korral tellida arve. Arve tellimiseks saada vajalikud andmed aadressil aune.mark@evm.ee.

2017-03-15 13.00-16.30

Eesti Vabaõhumuuseum, Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid