Vormsi Vana maja päevad

Kahe päeva jooksul saavad vanade hoonete, restaureerimise ja kultuuripärandi säilitamise huvilised koos kohaliku kogukonnaga osa õpitubadest ja aruteludest.
Kavas on mõttetalgud muuseumi eksponaathoonete tulevikust, näidisnõustamine talumuuseumi hoonete põhjal, seminarid biokahjustustest ja katusetoetusest, praktilised puitakende restaureerimise õpitoad.

Päevakava
4. juuli, kell 12:00–16:00
Vana maja näidisnõustamine – meister Heiki Mürk (Küüp OÜ). Teeme muuseumihoonetele tiiru peale, meister näitab ja hindab kahjustusi. Arutame üldist seisukorda, murekohti, vajalike tööde järjekorda.
Putukad ja seened maja palkide ning mööbli kallal – Marike Laht (Eesti Vabaõhumuuseumi peakonservaator)
Taluarhitektuuri toetusest ehk katusetoetusest – Aune Mark (Eesti Vabaõhumuuseumi koolitusprojektide spetsialist)

5. juuli, kell 11:00–17:00
Vanade puitakende restaureerimine (värvi eemaldamine, kittimine, värvimine) – Rutt Veide (Coloratum OÜ)

Osavõtutasu 5 eurot Vormsi talumuuseumi toetuseks.

Registreerimine siin.

Üritus toimub Coloratum OÜ ja Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskuse koostöös.

Lisainfo:
Rutt Veide
rutt@coloratum.ee
+372 566 76544

2020-07-04

Vormsi talumuuseum

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid