Säästva Renoveerimise Infokeskuse MTÜ

palgitööd, viimistlus, puitkatused, plekkkatused, uksed, aknad, põrandad, vundamendid

Otsime ja tutvustame lahendusi kuidas on vanu maju võimalik korrastada niimoodi, et hoida kultuuri, säästa raha ja keskkonda ja samal ajal luua õdus elamine.

SRIK tegutseb 2001 aastast, iseseisva organisatsioonina 2010 aastast. Tekkisime Eesti-Rootsi muinsuskaitsjate vahelise koostööprojekti tulemusena, mille käigus korrastasime oma Kalamaja miljööväärtusliku hoone. Arenenud oleme läbi erinevate koostöö ja uuringu projektide vanade majade väärtuste, ökoloogiliste lahenduste ja energiasäästu küsimustega tegeledes. Projektid, millega SRIK seotud on restaureerimis- ja keskonnaehituse koolitused, Vanamaterjali taaskasutamine, Restaureerijate Ühendus, kauplus Majatohter jt. Vt. www.renoveeri.net, www.materjalid.net, www.majatohter.ee Meistrid: Vallo Varik (üldtööd), Indrek Värv (uksed, aknad, detailid), Kalle Kolde (plekkkatused)

+372 5100 374

info@renoveeri.net

www.renoveeri.net

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid