Stone and Crystal OÜ

Loominguline ja kvaliteetne töö Sinu heaolu parandamiseks!

Oleme valinud loodusehituse ja pottsepa tööde suuna. Need on kaks valdkonda, mis on aidanud inimestel luua oma kodusid, mis on nende järgi. Võti on lihtsusel. Lihtsatest asjadest algab kõik. Kodutalu maadelt toodud materjalist ehitati maast kasvanud majad, laudad ja saunad. Me oleme võtnud selle suuna, et seda inimestele meelde tuletada. Pottsepa töödes rõhutame rohkem vanemaid traditsioone. Remondime vanu ahjusid ja teostame neile uuesti sama lõõriskeemi, mis oli algselt. Oleme selgitanud inimestele vanade telliste headust ja neist loonud küttekoldeid. Oleme inimesi nõustanud vanade küttekehade osas: näiteks, miks on mõistlik reheahi taastada ja säilitada tema funtsioon. Oleme inimestele selgitanud vanu lõõriskeeme 7 ja 9 lõõriga ahjud. Oleme teostanud küttekoldeid, kus oleme kasutanud maakivi salvestusvõimet, ja seda klientidele selgitanud nii teoorias kui praktikas.

+37256751468

jarvekuladesign@gmail.com

www.stoneandcrystal.ee

Jaanus Järveküla

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid