Majaseen OÜ

Biokahjustused (mardika- ja seenkahjustused)

Majaseen OÜ on Tartu Ülikoolist võrsunud iduettevõte, mis tegeleb hoonetes kasvavate seente määramise ja ekspertiisidega (sh kohtuekspertiisidega).

Iga hoones kasvav seen ei pruugi olla majavamm ega vajada likvideerimiseks destruktiivseid meetodeid. Sellest lähtuvalt on Majaseen OÜ võtnud eesmärgiks pakkuda teaduspõhist teenust seeneliikide määramiseks (vajadusel DNA-põhiseks määramiseks) ja seenkahjustuste ulatuse hindamiseks ning nendest lähtuvalt anda lahendusi seenkahjustuste likvideerimiseks. Ettevõttel on vajaliku kompetentsiga ekspert ning lisaks Muinsuskaitseameti luba mälestiste ja muinsuskaitsealal paiknevate ehitiste uuringuteks.

+372 5556 5460

info@majaseen.ee

www.majaseen.ee

Jane Oja

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid