arhitekt Martti Preemi

arhitekt

Evib ligi kolmekümne aastast kogemust ajalooliste majade renoveerimises, mis hõlmab nii linnamaju kui mõisaid, aga selle kõrval on projekteerinud ka ligi 40 uut indivduaalelamut ja suvemaja.

Töötanuna RUPI Eesti Ehitusmälestised Tartu osakonna vanemarhitekitna ja seejärel sellest välja kasvanud OÜ-s ARC Projekt koostasin restaureerimis/renoveerimisprojketidnäiteks Tartu Struve tn 2 18. sajandi elamu renoveerimine Eesti Loodusuurijate Seltsi majaks, Tilsi mõisa peahoone lastekodu klubiks, Ropka mõisa ametnike elamu 8 korteriga elamuks, Ropka mõisa peahoone ärimajaks, Ääsmäe mõisa peahoone. Tartu Ülikooli arhitektina 1996-2005 koostas renoveerimisprojekti Ülikooli tn 17 hoone renoveerimiseks keeltemajaks - Paabeliks, Üikooli peahoone aula restaureerimine, pehoone peafassaadi restaureerimine, enamuse peahoone auditooeriumide ja tööruumide renoveerimine, Täheorni renoveerimise eskiis, TÜ Vanemuise tn õppehoone keldrikorruse ja I korruse õppe ja tööruumide ning suure auditooriumi renoveerimine. Ülevaadet minu olulsematest töödest saab näha Eesti Arhitektide Liidu Kodulehelt: http://www.arhliit.ee/koosseis/liikmed/liige/141/

konradp@hot.ee

http://www.arhliit.ee/koosseis/liikmed/liige/141/

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid