Tarmo Põkka

Kogemusnõustamine vanade hoonete taastamisel

Kasvasin maal ja teadsin juba lapsena, et tahan oma talu, mida renoveerida. Oskuste, talu ja vajalike teadmiste poole tuli tasapisi liikuda. Unistuse täitmiseks omandasin ehitusharidust Tallinna Tehnikakõrgkoolis, osalesin erinevatel praktiliselt koolitustel ja otsisin ehitusvaldkonnas väljundeid. AS Restoris töötasin objekti- ja projektijuhina näiteks mõisatega, keskaegsete hoonetega ja hotellidega. Olen huvitatud sellest, kuidas säilitada vana hoone väärikus ja seejuures peita sinna oskuslikult tänapäevased mugavused. Samas vaatan kogu protsessi nii, et lõpptulemus moodustaks terviku. Seitse aastat olin ehitusvaldkonnas tegutsenud ja tarkust kogunud, kui jõudsime oma talu soetamiseni. Kodus ollakse küll omanik, kuid ühtlasi ka arhitekt, töödejuhataja ja ehitustööline. Kodus olen enamik töid ise teinud ja see on andud palju aega ja kogemusi mõtlemiseks. Kodutalu renoveerimist kajastavad Facebooki leht Kodusadam ja samanimeline blogi, et jagada teistega praktilisi kogemusi ja inspiratsiooni. Kümme aastat kogemust tugineb enam kui 100 hoone tehnilisele hinnangule, eelarvestamisele ja ehitamisele. Iga kodu omanik ei jõua ega peagi kodu rajamisel aastaid tarkust nõudma. Tasub teistega nõu pidada ja kogemusi vahetada. Kutsetunnistus tööjuht tase 5 Muinsuskaitse ameti vastutava spetsialisti tegevusluba Nr. VS 1013/2019 Vaata ka blogi: https://kodusadam.wordpress.com ja Facebooki: https://www.facebook.com/Kodusadam/

Tarmo Põkka

HEA NÕU KODU LÄHEDALT

Sinu vana maamaja restaureerimiseks

Maamaja nõustajate võrgustik aitab Sul leida nõustaja Sinu vanale majale uue elu sisse puhumiseks. Siit leiad pärandehituse restaureerimis-nõustajaid üle kogu Eesti. Loe lähemalt

Leitud: 3 Näita tulemusi

MEIE NÕUSTAJAD

 

Nõustamine aitas paika panna tööde järjekorra: sai selgeks, millest tuleks alustada. Selgus ka uusi vajalikke töid, mille peale me ise poleks tulnud. Iga rehemaja omanik võiks saada sellise koolituse, et vältida olukorda, kus teadmatusest kõik säilitamist vääriv kohe lammutatakse ja ajastu hõng kaob.

Näidati kätte mitu probleemset kohta, mida varem ei olnud osanud ise nii oluliseks pidada: antenni läbijooks katusel, katkistest vihmaveerennidest ja betoontrepilt pritsivast vihmaveest tingitud seinakahjustused, sokli väljavajumine keldriga majaosas.

Eksperthinnang on vana maja taastamise juures väga oluline etapp. Informatsiooni materjalide ja tehnoloogiate kohta ringleb palju ning kellegi kolmanda osapoole hinnang su maja konditsiooni kohta mõjub igal hetkel värskendavalt.

Nõustamise käigus sain ideid maja autentse taastamise kohta. Väga huvitav oli näha, kuidas spetsialist märkab maja juures selle ajalugu erinevate märkide, näiteks palkidesse ja ustesse graveeritud joonistuste ja kirjutiste kaudu. Olen nüüd ka ise teise pilguga hakanud maja nägema.

Osale koolitustel üle EestiLeia kalendrist endale sobiv sündmus

Hetkel pole sellele kuule märgitud ühtegi koolitust.

Saada nõustamissoov

* Juhendid katastritunnuse leidmiseks leiad siit

Täname! Teie teade on saadetud.

kontaktisik
Elo Lutsepp
e-mail
telefon
+372 534 447 69
blogi

Partnerid